Українківські музеї
відвідав відомий вчений
Днями, після відвідин Чоповицької школи та Кип’ячого, Українківську школу (з ініціативи її директора, кандидата історичних наук і краєзнавця Василя Тимошенка) відвідали талановиті гості.
Перший із них — Микола Дмитренко. Ось перелік його регалій: доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу фольклористики Інституту мистецтвознавства та етнології імені Максима Рильського НАНУ, член Національної спілки письменників України. Простіше — поет і фольклорист. Його супроводжував краєзнавець із Потіївки Петро Лантух.
Столичний гість розповів школярам та вчителям про свій творчий шлях, який на самому початку проходив і через Малин — дві перші поетичні збірки Миколи Дмитренка народилися у нашій друкарні.
Для земляків спілкування з поетом цінне ще й тому, що він особисто знав нині вже покійного Василя Скуратівського, теж фольклориста і краєзнавця. Двоє дослідників етнографії мали спільні творчі зустрічі, етнографічні експедиції, разом відвідували музеї та брали участь у спільних записах передач на телебаченні.
Не дивно, що у школі митця зацікавили два шкільні музеї — історико-етнографічний «Українська хата» й музей села Українки.
В оточенні вдячних слухачів поет Микола Дмитренко декламував свої різножанрові поезії із збірок «Квіти добра» і «Люблю твій усміх загадковий».
Окрім поетичних творів, Микола Дмитренко є автором трьохсот наукових праць з фольклористики і етнографії та сорока книжок у цій же галузі.
Столичний вчений має намір ще приїхати на Малинщину, зокрема і до Чопович, щоб записати місцевий автентичний спів у виконанні жіночого вокального ансамблю.
Взагалі вчений багато мандрує, відвідує кінофестивалі. Його лекції слухали у багатьох європейських університетах, навіть у Сорбоні. Не обділяє увагою й вітчизняні університети. Його запрошують з лекціями до Житомирського університету імені Франка та Київського — імені Шевченка.
Українківські школярі тепер зможуть доповнювати знання, отримані за шкільною програмою, з авторських книжок Миколи Дмитренка, — вчений і поет лишив на згадку про себе бібліотечку цікавих етнографічних розвідок.
Інформація і фото Богдана Лісовського
|